Liga SPORTSpark

Zapraszamy do udziału w lidze squasha!

Zapraszamy do zapisów przez aplikację bo5: http://bo5.pl/sportsparklub na recepcji klubu.

Dołącz do naszych grup na facebooku:


https://www.facebook.com/groups/squash.sportspark/

https://www.facebook.com/groups/sparingparnter.sportspark/

32 EDYCJA Ligi SPORTSpark

Najwyższy czas odmrozić czwartkową Ligę!!! :DSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów.Gramy co czwartek od 17:00, zapisy do środy do godziny 12:00.Zamieszczamy także dla Was link do IV Kolejki.
Zobacz więcej

REGULAMIN

REGULAMIN
 1. Organizatorem SPORTSpark ligi squasha jest klub SPORTSpark.
 2. Rozgrywki odbywają się w klubie SPORTSpark, w każdy czwartek, od godziny 17 do 23, na wszystkich trzech kortach jednocześnie. W zależności od ilości grup dokładne godziny mogą być różne, ale standardowo najniższa grupa (C lub D) zaczyna o 17, a kolejne grupy w odstępie 1,5-2h. Szczegółowe terminy są każdorazowo podawane w systemie https://bo5.pl/sportspark, przed daną kolejką ligi.
 3. Każda edycja ligi składa się z 10 kolejek. Zwycięzcą edycji ligi jest zawodnik, który osiągnie najwyższy sumaryczny wynik z 9 najlepszych kolejek danej edycji.
 4. Zazwyczaj po 5 lub 10 kolejce zwyczajowo odbywają się turnieje kat. B. Drabinka układana jest według aktualnego rankingu PFS. 
 5. Przydzielenie do grup przed 1 kolejką danej edycji ligi odbywa się na podstawie aktualnego rankingu PFS. Organizator zastrzega sobie w wyjątkowych okolicznościach prawo do przydzielenia konkretnego zawodnika do wyższej grupy (ale maksymalnie B), tzw. „dzika karta”. W szczególności może to dotyczyć sytuacji, gdy zapisuje się zawodnik, który nominalnie jest na poziomie najwyższej grupy ligi (mimo niskiego rankingu PFS).
 6. Zwodnicy ligi podzieleni są grupy:
  A – 5-6 osób
  B – 5-7 osób
  C – 5-7 osób
  D – 5-7 osób
 7. Liczba zawodników w poszczególnych grupach może ulec niewielkim zmianom w pewnych szczególnych okolicznościach, gdy np. będzie za mało zawodników na stworzenie kolejnej grupy.
 8. W ramach jednej kolejki ligi rozgrywany jest komplet meczów „best of 3”, w każdej grupie osobno, systemem każdy z każdym (po jednym meczu, bez rewanżu). Na podstawie wyników wszystkich meczów w danej grupie, tworzona jest klasyfikacja grupy.
 9. Punkty przyznawane są kolejno od najwyższego miejsca w grupie A – 30 punktów, aż do ostatniego w grupie D (drugie miejsce w A - 29, trzecie 28 itd.). Za wygraną we wszystkich meczach bez straty seta (2-0), graczowi przysługuje bonus – 6 punktów.
 10. Nieobecność podczas rozgrywek oznacza automatyczny spadek do grupy niżej, a gracz nie zdobywa żadnych punktów w danej kolejce.
 11. W każdej kolejce 2 osoby, które zdobyły najniższe miejsca w grupach, spadają do niższej grupy, natomiast 2 osoby, które osiągnęły najlepszy wynik w grupie, awansują do wyższej grupy.
 12. Ostateczny podział na grupy realizowany jest każdorazowo po ustaleniu ostatecznej listy zawodników w danej kolejce. W przypadku potwierdzonej/planowanej nieobecności zawodnika, do grupy w której dany zawodnik powinien grać, awansowany jest kolejny według wyniku poprzedniej kolejki gracz. Na przykład: jeżeli w danej kolejce nieobecny będzie zawodnik z grupy A, to z grupy B do grupy A awansuje w praktyce 3 graczy (a nie 2 jak to wynika z podstawowej reguły). Taka sytuacja może w konsekwencji spowodować również awans do grupy B 3 zawodników (z grupy C).
 13. Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji powyższych reguł, jeżeli zaistnieją ku temu nadzwyczajne okoliczności – np. zmiana ilości grup, duże różnice we frekwencji między poszczególnymi kolejkami itp. Celem nadrzędnym jest skompletowanie grup z potwierdzonych zawodników, żeby każdy mógł rozegrać pełną liczbę meczów.
 14. Osoba zapisująca się do ligi w trakcie jej trwania trafia do najniższej grupy danej kolejki. Organizator zastrzega sobie w wyjątkowych okolicznościach prawo do przydzielenia konkretnego zawodnika do wyższej grupy (ale maksymalnie B), tzw. „dzika karta”. W szczególności może to dotyczyć sytuacji, gdy zapisuje się zawodnik, który nominalnie jest na poziomie najwyższej grupy ligi.
 15. Gracze mają obowiązek potwierdzenia udziału w danej kolejce ligi do środy do godziny 12:00 w systemie bo5 (https://bo5.pl/sportspark), poprzez FB lub zgłoszenie do klubu. Wskazane jest również informowanie o nieobecności – to upraszcza i przyśpiesza proces przypisywania do grup.
 16. Potwierdzanie obecności w turnieju obowiązuje do poniedziałku do godziny 12:00.
 17. Koszt udziału w Lidze: 80 zł wpisowe (w tym opłata za pierwszą kolejkę) i każda kolejna kolejka 25zł. Koszt udziału w turnieju ligowym to 60 zł.
sportspark facebook sportspark gg sportspark in sportspark youtube
Strefa klienta