AMATORSKA LIGA SQUASHA

W każdą niedzielę zapraszamy na amatorską ligę squasha!
Gramy od godziny 16:00 do 18, koszt udziału to jedyne 20 zł.
Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/240414609714313/

REGULAMIN LIGI SQUASHA SPORTSPARK

REGULAMIN
 1. Organizatorem SPORTSpark ligi squasha jest klub SPORTSpark.
 2. Rozgrywki odbywają się w klubie SPORTSpark, w każdy czwartek, od godziny 17 do 23, na wszystkich trzech kortach jednocześnie. W zależności od ilości grup dokładne godziny mogą być różne, ale standardowo najniższa grupa (C lub D) zaczyna o 17, a kolejne grupy w odstępie 1,5-2h. Szczegółowe terminy są każdorazowo podawane w systemie https://bo5.pl/sportspark, przed daną kolejką ligi.
 3. Każda edycja ligi składa się z 10 kolejek. Zwycięzcą edycji ligi jest zawodnik, który osiągnie najwyższy sumaryczny wynik z 9 najlepszych kolejek danej edycji.
 4. Zazwyczaj po 3, 6 i 10 kolejce zwyczajowo odbywają się turnieje kat. B. Drabinka układana jest według aktualnego rankingu PFS. 
 5. Przydzielenie do grup przed 1 kolejką danej edycji ligi odbywa się na podstawie aktualnego rankingu PFS. Organizator zastrzega sobie w wyjątkowych okolicznościach prawo do przydzielenia konkretnego zawodnika do wyższej grupy (ale maksymalnie B), tzw. „dzika karta”. W szczególności może to dotyczyć sytuacji, gdy zapisuje się zawodnik, który nominalnie jest na poziomie najwyższej grupy ligi (mimo niskiego rankingu PFS).
 6. Zwodnicy ligi podzieleni są grupy:
  A – 5-6 osób
  B – 5-7 osób
  C – 5-7 osób
  D – 5-7 osób
 7. Liczba zawodników w poszczególnych grupach może ulec niewielkim zmianom w pewnych szczególnych okolicznościach, gdy np. będzie za mało zawodników na stworzenie kolejnej grupy.
 8. W ramach jednej kolejki ligi rozgrywany jest komplet meczów „best of 3”, w każdej grupie osobno, systemem każdy z każdym (po jednym meczu, bez rewanżu). Na podstawie wyników wszystkich meczów w danej grupie, tworzona jest klasyfikacja grupy.
 9. Punkty przyznawane są kolejno od najwyższego miejsca w grupie A – 30 punktów, aż do ostatniego w grupie D (drugie miejsce w A - 29, trzecie 28 itd.). Za wygraną we wszystkich meczach bez straty seta (2-0), graczowi przysługuje bonus – 6 punktów.
 10. Nieobecność podczas rozgrywek oznacza automatyczny spadek do grupy niżej, a gracz nie zdobywa żadnych punktów w danej kolejce.
 11. W każdej kolejce 2 osoby, które zdobyły najniższe miejsca w grupach, spadają do niższej grupy, natomiast 2 osoby, które osiągnęły najlepszy wynik w grupie, awansują do wyższej grupy.
 12. Ostateczny podział na grupy realizowany jest każdorazowo po ustaleniu ostatecznej listy zawodników w danej kolejce. W przypadku potwierdzonej/planowanej nieobecności zawodnika, do grupy w której dany zawodnik powinien grać, awansowany jest kolejny według wyniku poprzedniej kolejki gracz. Na przykład: jeżeli w danej kolejce nieobecny będzie zawodnik z grupy A, to z grupy B do grupy A awansuje w praktyce 3 graczy (a nie 2 jak to wynika z podstawowej reguły). Taka sytuacja może w konsekwencji spowodować również awans do grupy B 3 zawodników (z grupy C).
 13. Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji powyższych reguł, jeżeli zaistnieją ku temu nadzwyczajne okoliczności – np. zmiana ilości grup, duże różnice we frekwencji między poszczególnymi kolejkami itp. Celem nadrzędnym jest skompletowanie grup z potwierdzonych zawodników, żeby każdy mógł rozegrać pełną liczbę meczów.
 14. Osoba zapisująca się do ligi w trakcie jej trwania trafia do najniższej grupy danej kolejki. Organizator zastrzega sobie w wyjątkowych okolicznościach prawo do przydzielenia konkretnego zawodnika do wyższej grupy (ale maksymalnie B), tzw. „dzika karta”. W szczególności może to dotyczyć sytuacji, gdy zapisuje się zawodnik, który nominalnie jest na poziomie najwyższej grupy ligi.
 15. Gracze mają obowiązek potwierdzenia udziału w danej kolejce ligi do środy do godziny 12:00 w systemie bo5 (https://bo5.pl/sportspark), poprzez FB lub zgłoszenie do klubu. Wskazane jest również informowanie o nieobecności – to upraszcza i przyśpiesza proces przypisywania do grup.
 16. Potwierdzanie obecności w turnieju obowiązuje do poniedziałku do godziny 12:00.
 17. Koszt udziału w Lidze: 80 zł wpisowe (w tym opłata za pierwszą kolejkę) i każda kolejna kolejka 25zł. Koszt udziału w turnieju ligowym to 70 zł, dla graczy spoza ligi to 90zł. Przy opłatach za poszczególne kolejki oraz turnieje odejmujemy za karty FitProfit oraz Benefit od należności 15 zł.
sportspark facebook sportspark gg sportspark in sportspark youtube
Strefa klienta